Share
rotate background

[ENG] Wiosna Radosna

Realizacja “Mieszkanie od A do Z” 

 

Celem inwestora z zagranicy, związanym z Krakowem w czasach studenckich był zakup, a następnie zaprojektowanie apartamentu na sentymentalne, rodzinne wizyty w Polsce.

Wybrany styl to nowoczesny z wesołymi akcentami. Za dominujące kolory dodatków wybrano kolor niebieski i żółty. Zadanie postawione przed zespołem projektowym przy układzie funkcjonalnym – “jak zwykle proste”. Na małym metrażu, zmieścić przestronną kuchnię, salon, łazienkę, sypialnię i… szafy w przedpokoju. I jeszcze więcej szaf.

Projektowanie rozpoczęto od sypialni i tam zaczęły się pierwsze problemy. Jak pogodzić szafę ubraniową z dwuosobowym łóżkiem? Ostatecznie, z trudem wypracowano kompromis – łóżko przylegające do ściany.

W łazience szybko dograno układ, natomiast dużo czasu poświęcono stylistyce. Finalnie wybór padł na delikatną kolorystykę z eleganckimi płytkami – heksagony na podłodze i kafelki na ścianach.

W przestrzeni dziennej znaleziono miejsce na przytulną sofę oraz funkcjonalny aneks kuchenny. Na ścianach króluje niepodzielnie wyrazisty, dekoracyjny grzejnik i, zgodnie z polską tradycją, ściana telewizyjna, wyeksponowana zabudową g-k.

Ze względu na małą powierzchnię podłóg, zdecydowano się na jednolite płytki w przestrzeni przedpokój-aneks-salon. Oprócz oświetlenia centralnego, zaprojektowano zabudowy z oświetleniem halogenowym.

Po zakończeniu prac projektowych, z niecierpliwością oczekujemy przekazania kluczy i “wbicia pierwszej łopaty”.

 

  • /