Udostępnij
rotate background

Flap

Wszystko jest możliwe, trzeba tylko wiedzieć o sposobach

 Zakres prac: projekt, remont, stolarstwo, home staging, sesja fotograficzna

Realizacja „Flip i Flap” znajduje się na ul. Powstańców w Krakowie. Inwestor postanowił wydzielić z większego mieszkania dwa niezależne lokale ze wspólnym przedpokojem. Po ustaleniu warunków współpracy przystąpiliśmy do zmiany układy ścian działowych i opracowania projektu dwóch realizacji – „Flipa” i „Flapa”.

Do wspólnego przedpokoju wstawiliśmy szafkę na buty podzieloną na cztery części oraz sprzęt AGD – pralkę, suszarkę oraz żelazko. Przedpokój pełnić będzie jednocześnie funkcję wspólnej pralni, tak by oszczędzić miejsce w relatywnie małych łazienkach oraz zredukować koszty inwestora. Kolorystyka mieszkań to biel, szarość, drewno i czerń – nowocześnie, wyraziście, ale też z klasą. Na uwadze mieliśmy przeznaczenie mieszkań pod wynajem, w związku z czym stylistyką adresujemy szerokie grono odbiorców. Celujemy, jak zawsze, w wymagającego, ale solidnego lokatora – np. osoby pracujące w okolicznych centrach biurowych. Zgodnie z zamierzeniem, wiele elementów powtarza się w obu mieszkaniach – ogólna stylistyka, użyte materiały wykończeniowe i dodatki. Wedle koncepcji mieszkania miały być jak najbardziej podobne do siebie, co widać najbardziej w łazienkach.

W łazienkach wykorzystano małe, czarne i białe płytki z kontrastowymi fugami. Ściany bez płytek pomalowane zostały w kolorze ciepłej bieli – tym samym co na suficie. Do tego dobrano elementy z jasnego drewna – okrągłe lustro i blat na białej szafce umywalkowej.

We wspólnym przedpokoju wykonaliśmy podłogę i cokoły z płytek, natomiast w mieszkaniach wszędzie, poza łazienkami, położyliśmy jasne panele w ciepłym odcieniu naturalnego świerku. Modnym i ładnym rozwiązaniem, które zastosowaliśmy w obu mieszkaniach jest farba tablicowa. Pomalowano nią miejsce z barkiem w mniejszym mieszkaniu, a także ścianę rozdzielającą kuchnię i łazienkę w większym. Pozostałe ściany pomalowaliśmy jednym kolorem – jasnoszarym.

Na fartuchu kuchennym w mieszkaniach położono ciemnoszare płytki o wymiarach 20×20 cm. Wybór padł na tę samą kolekcję co w łazienkach. Ciągną się one do góry ściany aż po sufit. Fronty kuchenne wykonano w jasnym drewnie.

Drzwi wejściowe do obu lokali zostały wzmocnione, dzięki czemu uzyskaliśmy dodatkowe wygłuszenie. Drzwi są proste, w stalowym kolorze, a klamki i rozety czarne, dzięki czemu dopasowaliśmy drzwi do pozostałej części mieszkania. W oknach zamontowaliśmy żaluzje plisowane.

Całe mieszkanie zostało zaprojektowane z myślą o wynajmie przez singla, który chętnie zaprosi znajomych na wieczór, ale nie potrzebuje dużej przestrzeni do gotowania. W związku z tym piekarnik oraz duża płyta grzewcza pominięte zostały w wyposażeniu. Zamiast tego umieściliśmy kuchenkę mikrofalową w szafkach wiszących. Pod szafkami wiszącymi przykręciliśmy półki w kolorze czarnym na kubki i przyprawy. Dało to więcej miejsca na przechowywanie, a jednocześnie ochroniło przed odczuciem przytłoczenia liczbą szafek w małej przestrzeni.

Zaprojektowaliśmy szeroki barek, przy którym mogą usiąść 4 osoby. Miejsce to może służyć do jedzenia, przyjmowania gości, ale także do nauki lub pracy przy komputerze. Nad nim zamontowaliśmy czarny duży kinkiet, który będzie idealnie doświetlał stanowisko, kiedy barek przemieni się w biurko do pracy.

W głębi mieszkania, za kanapą wygospodarowaliśmy strefę sypialnianą przesłoniętą zasłonami. Za łóżkiem położyliśmy tapetę, aby dodatkowo wydzielić część sypialnianą i nadać tej części przytulny charakter.

W łazience sięgnęliśmy po sprawdzoną metodę – dodaliśmy lustro klejone dające świetny efekt przestrzeni. Dla przyjemnego efektu zastosowaliśmy kilka źródeł światła. Zadbaliśmy o dużą przestrzeń przy natrysku.

Mimo relatywnie małego metrażu, udało się wygospodarować przestrzeń na dużą szafę.

Realizacja „Flap” nie powinna być analizowana osobno, a jako całość. Kompleksowa współpraca z inwestorem i jasno postawione cele pozwoliły na znaczne zwiększenie rentowności przedsięwzięcia. Z dużego mieszkania o niższej płynności na rynku wynajmu, osiągnęliśmy dwa atrakcyjne mniejsze lokale. Całość zachowała spójną, charakterystyczną stylistykę. Zainteresowała Cię realizacja „Flap”? Koniecznie zapoznaj się z opisem „Flip”!

  • Data:  luty 2020
  • Klient:  Inwestor prywatny
  • Status: Gotowe
  • Lokalizacja: Kraków, Prądnik Czerwony
  • /