Udostępnij
rotate background

Inferno

Zakres prac: projekt, stolarstwo na wymiar, prace wykończeniowe, inwestor zastępczy, pośrednictwo najmu.

“Inferno” to mieszkanie o nietypowym układzie, znajdujące się w centrum Katowic, zakupione w celach inwestycyjnych i przeznaczone na wynajem. Inwestor powierzył nam do wykonania ambitny projekt wnętrza uwzględniający przeróbkę wszystkich instalacji, wykonanie nowych ścian, sufitów i kompleksowe wykończenie. Stylistyka, jaką zaproponowaliśmy ze względu na obecnie panującą modę, zwłaszcza na Śląsku, to loft – industrial. Kolory dominujące to biel, szarość, czerń. Są uniwersalne i zawsze modne, a wnętrze można zawsze ocieplić kolorowymi dodatkami, czy drobnymi zabiegami zmienić wystrój w przyszłości.

W przedpokoju zamontowaliśmy spore lustro, aby powiększyć optycznie przestrzeń korytarz. Znalazła się tam pojemna szafa na odzież wierzchnią. W holu umieściliśmy także szerokie siedzisko, które umożliwia wygodne zakładanie butów.

W części kuchennej główną rolę gra ściana pomalowana farbą tablicową. Zamontowaliśmy na niej wiszący blat z trzema krzesłami barowymi, który umożliwi komfortowe spożywanie posiłków, ale może tekże służyć jako stół do pracy, biurko, czy blat roboczy. W aneksie została wykonana zabudowa na wymiar w białym kolorze. Biel frontów połączono z drewnianym blatem, czarnymi uchwytami oraz białymi płytkami na fartuchu kuchennym. Zrezygnowaliśmy z piekarnika na rzecz zmywarki, która jest bardziej pożądana w mieszkaniu na wynajem. Pod blatem udało się schować pralkę, na którą nie było miejsca w łazience. Aby nadać wnętrzu lekkości, zamiast górnych szafek obok okapu zamontowaliśmy dwie wiszące półki.

Nie lada wyzwaniem było wykonanie łazienki o bardzo małym metrażu. Aby zmienić ją w pełni funkcjonalną łazienkę, zamontowaliśmy tu niewielką, ale wygodna kabinę prysznicową. Pomieszczenie zostało zaprojektowane w neutralnych kolorach – biel została połączona z czernią. Pod prysznicem płytki sięgają sufitu, a na pozostałych ścianach do wysokości 120 cm. Nad umywalką zamontowaliśmy czarne okrągłe lustro.

W mieszkaniu wygospodarowaliśmy dwa niezależne pokoje. Dojść można do nich przez część wspólną zaaranżowaną na salon ze stolikiem kawowym i TV.

Pierwszy pokój może spełniać wiele funkcji – drugiej sypialni, gabinetu, pokoju dziecięcego lub gościnnego. Znajduje się tam rozkładana kanapa, biurko oraz stelaż na ubrania.

W sypialni postawiono na jasne i spokojne barwy. Na podłodze położyliśmy wykładzinę w jasnym, szarym kolorze. Meble zostały wykonane z zaadoptowanych do tego celu palet pomalowanych na biało. Zagłówek do łóżka wykonaliśmy z poduszek zawieszonych na relingach. Za beżową zasłoną znajduje się sporych rozmiarów garderoba z miejscem do prasowania.

Niepowtarzalny klimat mieszkania oraz sprawna promocja inwestycji, pozwoliły na podpisanie umowy najmu w krótkim czasie.

  • Data:  czerwiec 2019
  • Klient:  Inwestor prywatny
  • Status: Gotowe
  • Lokalizacja: Katowice
  • /

Add Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.