Udostępnij
rotate background

Kosogłos

Wszystko jest możliwe, trzeba tylko wiedzieć o sposobach

Zakres prac: pomoc w uzyskaniu kredytu, projekt kuchni, wykończenie pod klucz oraz logistyka.

 

Realizacja „Kosogłos” to kolejny przykład kompleksowej usługi w naszym portfolio. Nasza współpraca zaczęła się od wsparcia w udzieleniu kredytu hipotecznego, przez współpracę projektową, gdzie przede wszystkim skupiliśmy się na zabudowie kuchennej, a następnie toczyła się w trakcie wykończenia pod klucz.

Nieruchomość zlokalizowana jest w zabudowie szeregowej w Wieliczce i posiada pokaźnych rozmiarów taras z zejściem do ogródka. Życzeniem klientów było, aby mieszkanie było jasne, dlatego meble i fronty zostały wykonane na wymiar przez stolarza w białym lakierze mat. Ściany pomalowano na jasny odcień szarego.

Wiedząc, że w mieszkaniu dla rodziny miejsce do przechowywania jest na wagę złota, znaleźliśmy miejsce na przestronne szafy ubraniowe, a szafki kuchenne zaplanowaliśmy do samego sufitu. AGD – piekarnik i mikrofalówkę w kolorze czarnym wykonano w zabudowie. Do tego dopasowano czarną wolnostojącą lodówkę.

Na wstępnym etapie współpracy ustaliliśmy, że dla przyszłych mieszkańców kuchnia to miejsce, w którym planowali spędzać dużo czasu. Dlatego wygospodarowaliśmy duży blat roboczy i stół kuchenny do spożywania posiłków dla czterech osób z możliwością rozłożenia go na specjalne okazje.

Reszta mieszkania wykończona została w spójnej kolorystyce – bieli, czerni i drewnie. Akcentem kolorystycznym jest niebieski, który występuje w identycznym wzorze na tapecie w sypialni oraz na dywanie w pokoju dziecięcym. W przestrzeni dziennej motyw niebieskiego pojawia się w formie błękitnej kanapy. Na przeciwległej ścianie pokrytej płytkami imitującymi beton zamontowano telewizor z płaskim ekranem oraz czarny grzejnik dekoracyjny.

Łazienka pomimo niewielkich rozmiarów sprawia wrażenie przestronnej dzięki dużym lustrom. Ze względu na obecność w domu małych dziećmi warunkiem koniecznym było zmieszczenie w niej wanny. Ze względu na komfort starszych domowników, dodatkowo zamontowaliśmy deszczownicę z parawanem. W pojemnych szufladach i koszykach znajdzie się wiele miejsca na ręczniki i inne niezbędne rzeczy.

Do pokoju dziecięcego wstawiono łóżko piętrowe, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń do zabawy. W utrzymaniu porządku pomoże pojemna trzydrzwiowa szafa. Oprócz wielu zabawek w pokoju zmieściło się także stanowisko do rysowania z dwoma krzesłami.

Sypialnia stała się oazą spokoju dla rodziców. W centralnej jej części znajduje się wygodne łóżko kontynentalne z granatową tapicerką. Podłoga wyłożona została miękką wykładziną. Oprócz dużej szafy przesuwnej z lustrem znajduje się tutaj biblioteczka i dwie szafki nocne.

Po zakończeniu remontu mieszkanie stało się wygodnym i przyjemnym miejscem do funkcjonowania i odpoczynku dla rodziny z dwójką małych dzieci.

 

  • Data:  lipiec 2019
  • Klient:  Inwestor prywatny
  • Status: Gotowe
  • Lokalizacja: Wieliczka
  • /