Udostępnij
rotate background

Lśnienie

"Ciemna jest noc, rój gwiazd nad nami, po niebie płynie ciastko z rodzynkami..."

Zakres prac: stolarstwo na wymiar, prace wykończeniowe, inwestor zastępczy, pośrednictwo najmu

“Lśnienie” to mieszkanie o nietypowym układzie, znajdujące się w starej kamienicy w Krakowie, które miało zostać przeznaczone na wynajem. Inwestorka powierzyła nam do wykonania ambitny projekt wnętrz uwzględniający przeróbkę wszystkich instalacji, wykonanie nowych ścian, sufitów i kompleksowe wykończenie.

Bardzo wąski przedpokój postanowiono optycznie poszerzyć, poprzez wykonanie zabudowy meblowej na wymiar z białymi frontami. Dodatkowo na części frontów zamontowano lustra, aby powiększyć korytarz jeszcze bardziej. Dzięki sprytnie zaprojektowanej zabudowie udało się schować tutaj pralkę, na którą nie było miejsca w łazience. Umieszczono tutaj także siedzisko, które umożliwia wygodne zakładanie butów.

W salonie z aneksem główną rolę gra ściana wykonana z cegły rozbiórkowej – wykonanie jej wymagało dużo czasu i dokładności, ale efekt przerósł nasze oczekiwania. Ścianę tę efektownie oświetla LED, który ukryliśmy w zabudowie. W salonie musiało znaleźć się też miejsce na wygodną kanapę z akcentem w postaci kolorowych poduszek oraz tapicerowane siedzisko pod oknem. W części kuchennej została wykonana zabudowa na wymiar w białym kolorze. Szafki sięgające pod sam sufit pozwoliły na uzyskanie dużej ilości miejsca do przechowywania. Biel frontów połączono z szarym blatem oraz szarym lacobelem. W salonie z aneksem znaleziono również miejsce na niewielki stół, który umożliwi komfortowe spożywanie posiłków.

Nie lada wyzwaniem było wykonanie łazienki o bardzo małym metrażu. Gdy weszliśmy do inwestycji, zastaliśmy tam tylko niewielką toaletę. Aby zmienić ją w pełni funkcjonalną łazienkę, zamontowaliśmy tu niewielką, ale wygodna kabinę prysznicową oraz spore lustro. Pomieszczenie zostało zaprojektowane w neutralnych, jasnych kolorach – biel została połączona z szarością i drewnem. Nad zabudową WC wykonaliśmy szafkę na wymiar, aby maksymalnie wykorzystać niewielką przestrzeń do przechowywania.

W sypialni postawiono na jasne i spokojne barwy – ciepły odcień podłogi został skontrastowany z szarością i niebieskimi akcentami. Znalazło się tu miejsce na wszystkie niezbędne elementy – wygodne, dwuosobowe łóżko, szafę z lustrzanym frontem oraz biurko idealne do pracy i nauki.

Niepowtarzalny klimat mieszkania oraz sprawna promocja inwestycji, pozwoliły na podpisanie umowy najmu w krótkim czasie.

  • DATA: kwiecień 2018
  • KLIENT: inwestor prywatny
  • STATUS: gotowe
  • LOKALIZACJA: Kraków, Śródmieście
  • /

Add Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.