Udostępnij
rotate background

Orient Express

Zakres: projekt wnętrza, dobór i dostawa materiałów, remont, stolarstwo na wymiar, nadzór, home-staging, pośrednictwo nieruchomości

“Orient Express” to realizacja własna Mieszkanie od A do Z, potocznie określana mianem “flip”. Zakupiono nieruchomość w stanie agonalnym, w dobrze postrzeganej dzielnicy Katowic, na Brynowie. Wybrano sąsiedztwo nowo rozpoczętej inwestycji deweloperskiej, prognozując wzrost cen za m2 w bezpośredniej okolicy.

Rozpoczęto od kompletnej demolki – wyburzanie części ścian, demontaż podłóg, rozbiórka łazienki i przygotowanie bruzd pod nowe instalacje elektryczne i hydrauliczne. 

Układem mieszkania, postanowiliśmy zaadresować jak największą grupę potencjalnych odbiorców szukających nieruchomości na potrzeby własne czy do wynajęcia. Ostatecznie pozostawiono osobną kuchnię oraz 2 sypialnie i przestronny pokój dzienny. Na metrażu niewiele większym od 40m2 uzyskano kuchnię + 3 pokoje. Mieszkanie o takim układzie zaspokaja potrzeby młodej rodziny, pary czy studentów szukających mieszkania z niezależnymi pokojami.

Tradycyjnie, sięgnęliśmy po wyróżniającą się stylistykę, tym razem dominują akcenty orientalne, jak tapeta w łazience, oświetlenie, płytki podłogowe, uchwyty meblowe czy dekoracje.

 Mieszkanie zostało wyposażone w pełni w nowy sprzęt AGD oraz meble na wymiar do kuchni, łazienki i przedpokoju.

Przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem – nieruchomość sprzedano jeszcze na etapie remontu, osiągając zysk 26% w ciągu pół roku formalności zw. z zakupem oraz prac wykończeniowych.

  • Data:  01.10.2017
  • Klient:  Inwestycja własna Mieszkanie od A do Z
  • Status: Gotowe
  • Lokalizacja: Katowice, ul. Nasypowa
  • /