Udostępnij
rotate background

Sen nocy letniej

Zakres prac: układ koncepcyjny, przerobienie instalacji, prace wykończeniowe, montaż kuchni oraz AGD

 

“Sen nocy letniej” to realizacja w nowo powstałych apartamentowcach przy ul. Wrocławskiej w Krakowie. Inwestor kupił mieszkanie z zamiarem wynajmu na pokoje, a naszym zadaniem było wygospodarowanie osobnej kuchni z dużego salonu z aneksem. Już na samym początku ustalono jasną kolorystykę, by zaadresować nieruchomość do jak najszerszej grupę potencjalnych najemców. Zdecydowaliśmy się na uniwersalną biel i szarość w połączeniu z drewnianymi drzwiami, panelami i blatem kuchennym. W zakresie naszej usługi znalazło się wykończenie mieszkania oraz montaż kuchni z AGD. Dalsze prace związane z meblami wolnostojącymi i dekoracjami inwestor zdecydował się kontynuować samodzielnie. Zapraszamy do zapoznania się z efektami naszych prac i dalszym opisem.

Po stworzeniu układu koncepcyjnego łazienki, dostosowaliśmy instalację hydrauliczną oraz elektryczną do projektu i przystąpiliśmy do prac wykończeniowych. Wybraliśmy szare płytki gresowe skontrastowane z drewnopodobną zabudową stelaża WC. Wzór ułożony z płytek drewnopodobnych płynnie przechodzi na posadzkę łącząc ze sobą obie przestrzenie.

Ze względu na różne potrzeby potencjalnych lokatorów zdecydowaliśmy się na głęboki brodzik z siedziskiem. W przestrzeni łazienki znaleźliśmy miejsce na obszerną kabinę, szafkę umywalkową i wisząca oraz miejsce na kosz na pranie, czy inne przedmioty codziennego użytku, takie jak deska do prasowania, suszarka, mop, miotła, itp. Relatywnie mała łazienka nabrała rozmiaru i smaku.

W holu i pokojach położyliśmy panele o wysokiej klasie ścieralności AC4, a w kuchni płytki gresowe. Chcąc zachować spójność całego wnętrza, użyliśmy tych samych płytek, co na ścianach w łazience. Wszystkie ściany w mieszkaniu pomalowaliśmy farbami ścieralnymi i szorowalnymi. Te i inne decyzje podejmowane były nie tylko pod kątem relacji ceny do jakości i walorów estetycznych, lecz także z uwagą na cel przedsięwzięcia – długoterminowy najem. Wybieraliśmy solidne materiały i rozwiązania odporne na intensywną eksploatację przez lokatorów.

Kuchnia, mimo że wygospodarowana z salonu, stała się przestronnym pomieszczeniem. Oprócz pełnej zabudowy meblowej z kompletem AGD – wysokiej lodówki, zmywarki, piekarnika, płyty, okapu – oraz zlewu z dużym ociekaczem, znalazło się tu miejsce na postawienie stołu jadalnego i kilku krzeseł. Na pasie kuchennym położyliśmy białe płytki kafelkowe, dzięki którym całe pomieszczenie nabrało charakteru.

Sprawna współpraca z inwestorem, wzajemne zrozumienie i koncentracja na utrzymaniu w ryzach budżetu pozwoliły na osiągnięcie pożądanego efektu.

Powstało atrakcyjne wnętrze przeznaczone na wynajem, o uniwersalnej kolorystyce i funkcjonalnym układzie. Mieszkanie spełni potrzeby zarówno rodziny, jak i kilku osób chcących mieszkać w osobnych pokojach. Pierwszych lokatorów udało się znaleźć już w trakcie prac wykończeniowych, a wpływy z najmu przewyższyły oczekiwania.

 

  • Data:  wrzesień 2019
  • Klient:  Inwestor prywatny
  • Status: Gotowe
  • Lokalizacja: Kraków, ul. Wrocławska
  • /