Udostępnij
rotate background

Terminal

Wszystko jest możliwe, trzeba tylko wiedzieć o sposobach

Zakres prac: projekt, stolarstwo na wymiar, prace wykończeniowe.

 „Terminal” to dwupoziomowe mieszkanie zlokalizowane przy ul. Uroczej w Balicach przeznaczone na użytek własny inwestorów.

W mieszkaniu postawiliśmy na minimalizm, geometryczne kształty, wyraźne linie oraz odcienie bieli, czerni i szarości. Na podłodze w kuchni i przedpokoju położyliśmy jasne płytki heksagonalne. Reszta mieszkania wykończona jest jasną podłogą drewnianą. Na srebrne zawiasy drzwi nałożyliśmy czarne nakładki pasujące do pozostałych elementów wyposażenia mieszkania.

Zabudowa kuchenna została wykonana w całości na wymiar w białym macie. Na blacie oraz fartuchu kuchennym ułożyliśmy duże, czarne, matowe czarne płytki z czarną fugą. W tło idealnie wtapiają się czarne łączniki elektryczne, bateria kuchenna oraz zlew. Zabudowa meblowa pociągnięta została aż po sufit, aby wykorzystać przestrzeń do przechowywania w stu procentach.

Głównym akcentem kolorystycznym otwartej przestrzeni kuchnia – salon jest welurowa kanapa i dwie pufy w kolorze morskiej zieleni. Kolejnym przytulnym elementem w tym na pozór surowym wnętrzu są czarne, welurowe krzesła przy stole jadalnianym. Posiłki spożywać można również przy blacie, gdzie ustawiliśmy dwa czarne stołki barowe. Ściany pomalowane zostały białym kolorem, tworzącym idealne tło dla czarnych ażurowych schodów prowadzących na poddasze.

Łazienkę wykonaliśmy z szarych płytek, do których dopasowaliśmy fugę o zbliżonym kolorze. Zamontowaliśmy sporych rozmiarów kabinę prysznicową z drzwiami otwieranymi na zewnątrz. Miejsce w kabinie zostało dodatkowo powiększone o siedzisko wykonane z płytek. Wewnątrz kabiny, w narożniku nad siedziskiem zamontowaliśmy pionową listwę LED. Na etapie projektowania zadbaliśmy o każdy szczegół – w łazience nawet podziałka przycisku WC została zrównana z pionową fugą. Nad WC zamontowaliśmy zabudowę meblową na wymiar. Zapewnia ona dużo miejsca do przechowywania, a także maskuje schowany w niej mało estetyczny piecyk. Toaletę umiejscowiliśmy tuż pod piecykiem, co umożliwiło nam zaprojektowanie kolejnej szafki między toaletą a kabiną prysznicową na całą wysokość pomieszczenia. Płaszczyzna lustra zlicowana została z płytkami, a nad nim w tej samej płaszczyźnie zamontowaliśmy poziomy pasek LED, który pełni funkcję dekoracyjną, a także doświetla twarz. Pod lustrem znalazła się wyjątkowo szeroka umywalka – aż 80 cm! Klimat w łazience zapewnia ciepła barwa światła i temperatura 4000K, co imituje to światło dzienne.

Na „Terminalu” zamieszkała trzyosobowa rodzina. Na co dzień wykonują w nim pracę zdalną w pracowni wygospodarowanej na wykończonym przez nas poddaszu. Idealnym miejscem do odpoczynku, spotkań rodzinnych oraz rekreacji stał się salon z wyjściem do ogrodu.

  • Data:  maj 2020
  • Klient:  Inwestor prywatny
  • Status: Gotowe
  • Lokalizacja: Balice
  • /